Warszawski Dzień Filozofii

WARSZAWSKI DZIEŃ FILOZOFII

Kilkanaście lat temu UNESCO ogłosiło, iż każdy trzeci czwartek listopada winien być obchodzony na świecie jako Dzień Filozofii. Podejmując tę inicjatywę Instytut Filozofii UKSW i Katedra Filozofii Kultury od 2003 roku organizują sięgający ATK-owskiej tradycji lat sześćdziesiątych Warszawski Dzień Filozofii - zawsze w Światowym Dniu Filozofii UNESCO.

W ciągu minionych lat zapraszaliśmy prelegentów, studentów, mieszkańców Warszawy, by razem wysłuchać wykładów, porozmawiać o problemach współczesności, promować filozofię jako styl życia i patrzenia na otacząjący świat. Podejmowaliśmy zawsze ważne i aktualne tematy.

W ramach Warszawskiego Dnia Filozofii proponowane były następujące tematy spotkań:

• I Warszawski Dzień Filozofii (2003)
  • II Warszawski Dzień Filozofii (2004)
    • Pluralizm religijny: moda czy konieczność?
  • III Warszawski Dzień Filozofii (2009)
    • Filozof wobec kultury
  • IV Warszawski Dzień Filozofii (2010)
    • Kultura w perspektywie refleksji filozoficznej