VI Światowy Dzień Logiki (14.01.2024)

Serdecznie zapraszamy na VI Światowy Dzień Logiki, który współorganizuje Instytut Filozofii UKSW.

Wydarzenie ma w tym roku wielki rozmach: trwa od 11 stycznia do 16 stycznia 2024. Obchody Dnia Logiki obejmują:
- wykład na temat paradoksu kłamcy („Kłamca” w Szkole Lwowsko-Warszawskiej) prof. Jacka Jadackiego i uroczystość odsłonięcia tablicy w sali Jana Łukasiewicza na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego (12 stycznia 2023 r., godz. 13.00), w języku polskim.
- międzynarodowe sympozjum „Logika, język i poznanie: Kazimierz Ajdukiewicz” (12-13 stycznia 2024),
- dyskusja panelowa „Jak uczyć logiki?” - którego celem było omówienie programu, narzędzi i perspektyw nauczania logiki w Polsce (14 stycznia, poranek),
- uroczystość wręczenia Nagrody im. Jana Łukasiewicza za najlepszą polską monografię 2022-2023 (14 stycznia, po południu),
- sesja „Badania logiczne w Polsce” – miała na celu przedstawienie aktualnego stanu badań nad logiką w różnych polskich ośrodkach akademickich (15, 16 stycznia).
Wszystkie wydarzenia odbędą się w formie hybrydowej lub w pełni online i będą dostępne przez ZOOM.

Organizatorami Światowych Dni Logiki w Polsce są:
Centrum Badań Szkoły Lwowsko-Warszawskiej (slw.uw.edu.pl), Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego,
Katedra Logiki i Kognitywistyki, Wydział Psychologii i Kognitywistyki, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
Katedra Logiki i Metodologii Nauki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie,
Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki.