"Filozofia polska 1918-2018" (20.11.2018) - zaproszenie

Koło Naukowe Metafizyków zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Filozofia polska 1918-2018”. Naczelnym celem inicjatywy jest wyeksponowanie głównych zagadnień, nurtów i postaci ostatniego stulecia polskiej filozofii. Zaproszeni goście zaprezentują problematykę badawczą i kierunki myśli, wypracowane przez środowisko filozoficzne, z którego się wywodzą. Najbliższy wykład poświęcony Warszawskiej Szkole Historii Idei wygłosi prof. dr hab. Janusz Dobieszewski.

Prof. dr hab. Janusz Dobieszewski – kierownik Zakładu Filozofii Religii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Znawca myśli rosyjskiej oraz miłośnik obecnej w niej tendencji neoplatońskiej. Autor książek: „Włodzimierz Sołowjow. Studium osobowości filozoficznej" oraz „Absolut i historia. W kręgu myśli rosyjskiej”. Redaktor almanachów skoncentrowanych wokół postaci m.in. Fiodora Dostojewskiego, Lwa Szestowa, Nikołaja Bierdiajewa, Lwa Tołstoja i Nikołaja Fiodorowa.

20.11.2018, godz. 16.15, Instytut Filozofii UKSW, ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, sala 305.