Nowa publikacja IF: D. Ługowska, Zasada Trójzgodności

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją IF: Danuta Ługowska: Zasada Trójzgodności. Analiza kontekstowa treści pojęcia jedności, Wydawnictwo UKSW, Warszawa 2013, ss. 250.

Spis treści: http://www.wydawnictwo.uksw.edu.pl/node/749

Abstrakcyjna, nieżyciowa, zbędna – tak postrzegana jest filozofia. Okazuje się jednak, że absolwenci tego kierunku bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy....

Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem na temat możliwości pracy po studiach na kierunku filozofia. Artykuł pochodzi z tygodnika "Polityka" z 5.03.2014. LINK

Nowa publikacja IF

Informujemy, że ukazała się nowa książka prof. Roberta Piłata: Powinność i samowiedza. Studia z filozofii praktycznej (ISBN 978-8364181-16-0, ss. 334). Książka jest dostępna w Wydawnictwie UKSW.

Nowa publikacja pracownika IF

Informujemy o ukazaniu się książki dr Adama Cebuli: "Uczucia moralne. Współczesny emotywizm a filozofia moralna szkockiego Oświecenia", Wydawnictwo Naukowe "Semper", Warszawa 2013. Czytaj więcej »

Sukces studentów Instytutu Filozofii

Z radością informujemy o sukcesie trojga studentów studiów drugiego stopnia filozofii, pani Anny Marii Szczepaniak, pani Magdaleny Saganek oraz pana Bartosza Owczarka, którzy pod kierunkiem dr Magdaleny Plotki na zajęciach z paleografii i edycji tekstu wspólnie opracowali transkrypcję oraz tłumaczenie fragmentu dwóch kwestii z II księgi komentarza do De anima Jana z Głogowa na podstawie starodruku Quaestiones librorum de anima mahistri Joanni Versoris per m

Doktorantka Instytutu Filozofii WFCh autorką Kodeksu Etyki dla służby cywilnej

Z radością informujemy, że doktorantka WFCh, mgr Emilia Wiśniewska, opracowała pod kierownictwem ks. prof. dr. hab. Ryszarda Monia, na zlecenie Gamma Sp. J., Kodeks Etyki dla Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz dla Ministerstwa Zdrowia. Pani Emilia Wiśniewska przeprowadziła także szkolenie z zakresu etyki w służbie cywilnej w MAiC oraz w MZ, w którym wzięło udział ponad stu pracowników obu ministerstw. Opracowane w Kodeksie standardy  etyki funkcjonują w wymienionych ministerstwach jako obowiązujące. Czytaj więcej »

Filozof konkurencyjny na rynku pracy

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem znajdującym się na stronie: http://manager.nf.pl/filozof-konkurencyjny-na-rynku-pracy,,43042,15. Jak widać, po ukończeniu filozofii istnieją możliwości zdobycia atrakcyjnej pracy.

Copyright © 2014 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone |
Informacja o ciasteczkach