Konkurs dla studentów filozofii

W ramach projektu Filozofia w praktyce (finansowanego ze środków programu eNgage Fundacji na Rzecz Nauki Polskie) ogłaszamy konkurs dla studentów na najlepszy esej z zakresu tzw. filozofii stosowanej. Punktem wyjścia do analiz filozoficznych powinno być jakieś bieżące wydarzenie, proces społeczny lub odkrycie naukowe wiążące się np. z ekologią, zdrowiem publicznym, konfliktami zbrojnymi.

‘Are We Special?’ – 16th ESSSAT Conference - zaproszenie (26.04-1.05.2016)

Zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji organizowanej przez ESSSAT we współpracy z IF WFCh oraz WSD w Łodzi:

Nowa publikacja IF

W ramach serii wydawniczej Opera Philosophorum Medii Aevi ukała się książka dr. Dawida Lipskiego, absolwenta  WFCh, na temat sporu o jedność formy substancjalnej w człowieku. Szersze informacje: http://katedra.uksw.edu.pl/001wydarzenia/2015/opera_15/opera.htm

Zapraszamy do publikowania w "Studia Philosophiae Christianae"

Zachęcamy do nadsyłania tekstów do publikacji w czasopiśmie naukowym Instytutu Filozofii. Istnieje możliwość publikacji wystąpień z X Polskiego Zjazdu Filozoficznego. Więcej o czasopiśmie: http://spch.uksw.edu.pl/ Czytaj więcej »

Nowa publikacja pracownika IF: M. Zembrzuski, Od zmysłu wspólnego do pamięci i przypominania. Koncepcja zmysłów wewnętrznych w teorii poznania św. Tomasza z Akwinu

Ukazała się nowa książka dra Michała Zembrzuskiego pt. Od zmysłu wspólnego do pamięci i przypominania. Koncepcja zmysłów wewnętrznych w teorii poznania św. Tomasza z Akwinu, Wydawnictwo Campidoglio, Warszawa 2015.

Nowa publikacja IF: "God and Nature"

Zachęcamy do zapoznania się z nową publikacją pracowników IF: G. Bugajak, D. Kucharski, A. Latawiec, A. Lemańska, D. Ługowska, A. Świeżyński, J. Tomczyk, God and Nature. Selected Issues in the Philosophy and Theology of Nature, Wydawnictwo UKSW, Warszawa 2014.

Copyright © 2015 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone |
Informacja o ciasteczkach